گزارش/گفتگو

اقتصاد مقاومتی کلید حل مشکلات کشور است

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج البرز: نماینده مردم استان البرز در مجلس و نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در داخل رکود اقتصادی به رونق اقتصادی تبدیل شود قطعا در مقابل فشارهای غرب و تحریم‌ها نیز مقاوم خواهیم بود و حتی می‌توانیم تحریم‌ها را خنثی کنیم

کولیوند افزود: اقتصاد مقاومتی کلید حل مشکلات کشور است. تنها راه نجات کشور در اقتصاد مقاومتی است که ما بتوانیم در داخل از باب وحدت در راستای رونق اقتصادی گام‌های جدی برداریم.
وی سه رکن لازمه اقتصاد مقاومتی را حضور مردم،  رونق اقتصادی و  مدیریت منابع و مصارف دانست.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در رابطه با رویکرد اقتصاد مقاومتی گفت: ارکان اقتصاد مقاومتی در مقابل اقتصاد ریاضتی است، در سایه اقتصاد مقاومتی پول به مردم برگردانده می شود و مردم به سمت و سوی درست مصرف کردن پیش می روندولی اقتصاد ریاضتی عکس این است وپول از جیب مردم می رود مثل بالا بردن مالیات.

وی توجه به استعدادها ،سرمایه ها و منابع داخلی را از مهم ترین ویژگی های اقتصاد مقاومتی دانست و اظهارداشت: درایران اسلامی باید برای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی به نیروی انسانی توجه لازم شود چرا که همین مردم متدین و انقلابی با شجاعت و مردانگی تمام در برابر همه سختی ها و هجمه های دشمنان اسلام ایستاده اند و ذره ای عقب نشینی نکرده ا ند.

وی با عنوان اینکه این مردم مشکلات را با توکل برخدا و تعامل با یکدیگر حل کرده اند، افزود: همانطورکه مقام معظم رهبری فرموده اند باید با اتخاذ تدابیرلازم مبتنی براقتصاد مقاومتی و تکیه بردانش و توانمندی نیروی انسانی و سرمایه های طبیعی داخلی، کشور را به سمت خودکفایی پیش ببریم.

محمدجواد کولیوند  اظهار کرد: برابر با قانون اساسی و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص گسترش سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید شرایطی فراهم شود تا بتوانیم از تمام توانمندی‌ها و نیروهای انسانی و مدیریتی برای پیشبرد اهداف کشور استفاده کنیم.

وی افزود: برای پیشبرد اهداف کشور و گسترش سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کار باید به صورت جدی دنبال شود و موانع اجرای این سیاست از سر راه برداشته شود.

نماینده مردم استان البرز در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: امیدواریم با برنامه ریزی و تدابیر آگاهانه بتوانیم هرچه سریع‌تر به اهداف مطرح شده در اقتصاد مقاومتی دست یابیم تا بتوانیم به منویات مقام معظم رهبری در این خصوص جامه عمل بپوشانیم

 

اضافه کردن دیدگاه جدید